نیماد

کتب رایگان کسب و کار

جهان امروز با چالش های بهداشتی متعددی چون کمبود منابع غذایی، دارویی، نیروی متخصص و … روبرو است. این دست چالش ها بر کشورهای در حال توسعه چون ایران ما، تاثیر بیشتری می گذارند. با این حال خلق ارزش در قالب کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ ها می تواند مسیری قابل اعتنا در مواجه با مشکلات حوزه سلامت باشد. شرکت نیماد با علم به این موضوع به منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی و گسترش اکوسیستم کارآفرینی سلامت کشورمان، اقدام به ترجمه و انتشار رایگان کتب حوزه کسب و کار، کارآفرینی، نوآوری و … کرده است. هموطنان و هم زبانان گرامی می توانند بدون هیچ محدودیتی و مادام العمر از این کتب رایگان استفاده نمایند. 

در مسیر کارآفرینی

در مورد مراحل کارآفرینی یا چگونگی تاسیس یک شرکت، منابع متعددی وجود دارد. با این حال منابع چندانی به مقدمات ورود به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار، نپرداخته اند. شرکت نیماد با علم به این موضوع و در راستای خدمت به اکوسیستم کارآفرینی کشور کتاب Generate Your Business Idea از انتشارات سازمان بین المللی کار را با عنوان “در مسیر کارآفرینی” به فارسی ترجمه و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می دهد. امیدواریم این گام کوچک در کنار انتقادات و پیشنهادهای شما عزیزان، منجر به تاثیرات و تغییرات بزرگ و مثبتی برای کشورمان گردد.

چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟

زندگی در یک کشور در حال توسعه با چالش های متعددی روبروست. گرچه حل مسائل کلان در حیطه اختیارات و تصمیمات یک شهروند به تنهایی نیست با این حال راه اندازی کسب و کار و در حقیقت توسعه بخش خصوصی، گامی عینی در جهت تقویت جامعه و نقش آفرینی ایشان در تصمیم گیری های کلان است. ️شرکت نیماد با علم به این موضوع و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، یکی دیگر از کتب سازمان بین المللی کار را با عنوان “چگونه کسب و کار خود را راه انداری کنیم؟” ترجمه و به صورت رایگان در اختیار عموم هموطنان قرار می دهد. 

هزینه یابی چیست؟

همیشه صحبت از ساختن سخت است خاصه آنکه شرایط کنونی کشور چشم انداز مثبتی را نشان نمی دهد. با این حال گریزی از طرح این پرسش کلیشه ای وجود ندارد: “چه باید کرد؟!” ناامید به گوشه ای بخزیم؟ تن به روزمرگی بسپاریم یا برویم و تا جای ممکن خودمان و فرزندانمان را از آینده ای مبهم برهانیم؟ در این بين گزینه ایستادن کمتر مورد توجه است. به این معنا دیگر ماندن یا رفتن محل بحث نیست بلکه تلاش برای تغییر از هر معبر و منفذی حکم رسالت ملی میهنی به خود می گیرد.️جایی که اکثریت نخبگان و متخصصین شال همت می بندند تا گرهی باز کنند؛ بی مزد و منت و در مسیر ساختن فردایی بهتر. ترجمه و انتشار سومین مجلد از کتب سازمان بین المللي کار که در قالب مسئولیت اجتماعی شرکت نیماد صورت می گیرد، تلاشی است در این راستا تا نقشی هر چند اندک اما مفید و موثر ایفا کنیم تا فقط گامی به جلو برداریم و رنجی کم کنیم. 

در خبرنامه نیماد عضو شوید!

با عضویت در خبرنامه نیماد، از آخرین محصولات، تخفیف ها و ... مطلع خواهید شد!